Desery stanowią urozmaicenie codziennego jadłospisu i są ulubionym daniem wielu z nas.

Coraz częściej jednak odchodzi się od sytych i kalorycznych deserów, a wybiera te lekkie i zdrowe. Czy takie w ogóle istnieją? I jak je w sposób szybki przygotować?

Owoce podstawą zdrowego deseru

Sezonowe owoce mogą być podstawą przepisu na smaczny deser. Są dojrzałe, pełne witamin i składników odżywczych, a przy tym dobrze smakują. Idealnym rozwiązaniem latem i wczesną jesienią będzie przygotowanie sałatki owocowej.

Wystarczy pokroić w kostkę ulubione produkty takie jak banan, gruszka, ananas, a także dorzucić winogrono czy maliny. Sałatkę można podawać bez żadnego sosu czy syropu ( dostępne w dobrych sklepach) , można również owoce wymieszać z niewielką ilością naturalnego jogurtu. To samo zdrowie i niewielka ilość kalorii. Innym rozwiązaniem będzie także koktail owocowy.

Truskawki i banany miksujemy z jogurtem i możemy cieszyć się wyjątkowym smakiem. Owoce należy dobierać według własnych upodobań i dostępności. Niektórzy do tego typu koktaili wykorzystują owoce mrożone. To dobre rozwiązanie, szczególnie zimą.

W portalu kuchnia24h.pl znajdziesz przepis na zdrowe lody bananowo-czekoladowe.

Prosty przepis na smaczny i przede wszystkim zdrowy deser

Przepisem na smaczny deser może być też galaretka z owocami, znana wszystkim z dzieciństwa. W sklepach są już galaretki z obniżoną zawartością cukru, także można z nich skorzystać.

Wystarczy oczyścić ulubione owoce (najlepiej smakują truskawki, maliny czy borówki), zagotować wodę, rozpuścić w niej proszek i wymieszać. Galaretka musi nieco ostygnąć, zanim zalejemy nią przygotowane wcześniej owoce. Taki deser należy wstawić do lodówki, by stężał. Amatorzy słodkości mogą dodać do galaretki odrobinę bitej śmietany.

Przepis na smaczny deser to rozwiązanie, które ucieszy każdego domownika. Wystarczy kilka składników, by przygotować danie smaczne i zdrowe. Wspomniane desery przygotuje każdy, niezależnie od zdolności kulinarnych czy umiejętności.  Smacznego.